لوگو

ساندویچ پانل سقفی

سقف ساختمان یکی از مهمترین قسمت های معماری ساختمان است و بخشی است که بیشترین تاثیرپذیری از شرایط طبیعی مانند برف و باران و طوفان را پوشش می دهد.

ساندویچ پنل سقفی جدارپانل برای ساختمان شما، عایق گرما، عایق رطوبت، عایق آب و عایق صوت می باشند و همچنین مقاومت در برابر آتش این پانل ها، برای ساختمان های صنعتی مستعد به آتش سوزی بسیار ویژه و مورد نیاز است.

معرفی ساندویچ پانل سقفی جدار

ساندویچ پانل سقفی نوعی از مصالح ساختمانی که از دو لایه ورق که مابین آنها فوم تزریق شده است و جهت پوشش سقف بکار می‌رود. که این محصول توسط شرکت جدار در رنگ های دلخواه برای مشتریان تولید شده و از کیفیت بالایی برخوردار می باشند. ساندویچ پانل سقفی جدار برای پوشش سقف های فضاهای صنعتی، سردخانه‌ها، کانکس‌ها، ساختمان‌های پیش ساخته و.. به کار می‌رود.

ساندویچ پانل سقفی از ضخامت ۴ الی ۲۰ سانتی‌متر با فوم تزریقی پلی یورتان سخت (دانسیته ۲±۴۰) تولید می‌شود.

این ساندویچ پانل مقاوم در برابر رشد گیاهان و قارچها و دارای ضریب هدایت حرارتی پایین می‌باشد. عرض مفید پانل سقفی 101 سانتیمتر و عرض غیر مفید آنها 108 سانتیمتر است.

انواع ساندویچ پانل سقفی

جدارپانل با توجه به نیاز سازندگان و طراحان انواع ساختمان ها، پانل های سقفی عایق بندی شده پلی یورتان و پلی ایزوسیانوریت و در انواع استانداردهای مختلف تولید می کند.

مجموعه کارخانجات جدار پانل، در گستره محصولات خود ساندویچ  پانل های سقفی را برای سقف های تراس با شیب کم و پانل های سقفی GRP را برای سازه های دامداری و مرغداری ارائه می دهد.

ساندویچ پانل یک ساختار سبک و مرکب است که از دو طرف به دولایه محدود شده و در وسط یک لایه عایق قرار دارد که ماده عایق می بایست بسیار نرم و سبک و دارای خواص فیزیکی خاص باشد .ساندویچ پانل ها به دو گروه پانلهای سقفی و پانل های دیواری تقسیم می شوند.

مزایای ساندویچ پانل سقفی

مزایای ساندویچ پانل‌های سقفی عمدتاً مربوط به کاهش هزینه، کاهش زمان ساخت، سبک شدن سازه و کاهش مصرف انرژی می باشد. مقایسه بین فن‌آوری سقف‌های با روکش ساندویچ پانل و فن‌آوریهای ساختمانیِ سنتی مبتنی بر سقف سفت‌کاری، مزایای ساندویچ پانل‌ سقفی را در سه حوزه مهم نشان می‌دهد:

هزینه‌های مستقیم

ساخت یک سقف در هر دو فناوری، به سطوح مشابه هزینه‌ و سرمایه نیاز دارد. مقایسه در این حوزه، هزینه‌های مصالح ساختمانی، نیروی کار و حمل و نقل را شامل می‌شود. که مشخص می گردد هزینه و قیمت ساندویچ پانل سقفی بسیار پایین تر از سایر مصالح می باشد.

زمان ساخت

یک سقف براساس فرآیند بنّایی سنتی ممکن است یک ماه به طول انجامد. سقفی با همان حجم با استفاده از ساندویچ پانل سقفی فقط چند روز زمان می‌برد. زمان ساخت‌وساز بسیار مهم است. هرچه زودتر یک ساختمان تولیدی یا انبار برای استفاده راه‌اندازی شود، زودتر می‌توان به بازده سرمایه‌گذاری برسد.

ساختمان‌های دارای ساندویچ پانل سقفی، به جای «ساخته شدن» مونتاژ می‌شوند. قطعات ساختاری به اتمام رسیده و اجزای روکش فلزی وارد سایت می‌شوند. سپس مانند سقفی متشکل از آجرهای اسباب‌بازی جمع می‌شوند. علاوه بر این، دیگر نیازی به انتظار نیست تا پوسته سقف، رطوبت اضافی خود را از دست بدهد.

مراحل ساخت‌وساز

با استفاده از این پانل ها مراحل ساخت هر سازه ای بسیار آسانتر و با سهولت بیشتری انجام می گیرد.

نوع عرض مفید عرض غیر مفید نوع اتصال
سقفی 101 سانتیمتر 108 سانتی متر نمایان
انواع ورق ساندویچ پانل جدار
ردیف پوشش (Coating) نوع ضخامت
1 پیش رنگ کوره ای 25-30µ آلومینیوم 0.7mm
آلوزینک 0.3-0.7mm
گالوانیزه 0.3-0.7mm
2 فویل آلومینیوم 80-200µ
3 کاغذ کرافت مصلح به فویل آلومینیوم 80-110g/m2

کاربردهای ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل‌های سقفی در غالب موارد، عناصر پیش‌ساخته مقرون به صرفه‌ای هستند که از یک هسته عایق داخلی بین دو لایه ورق استیل رنگی تشکیل شده‌اند. ساندویچ پانل سقفی، ایده‌آل برای تأسیسات صنعتی، تجاری و کشاورزی و زئوتکنیک است. عایق پلی یورتان، تطبیق‌پذیری آن، ظرفیت بار و سهولت نصب آن، این نوع ساندویچ پانل‌ها را برای انتخاب صوتی برای هر نوع پروژه، از نوسازی تا بهسازی سقف، گزینه مناسبی قرار می‌دهد.

ساندویچ پانل سقفی یکی از مصالح ساختمانی مدرن است که به عنوان روکش سقف مورد استفاده قرار می‌گیرد. مشخصات ذوزنقه‌ای پانل‌های ساندویچی، استحکام، سفتی و سهولت در نصب را فراهم می‌کند. هسته پشم معدنی یا فوم پلی‌استایرن محصورشده در روکش فلزی گالوانیزه، عایق‌بندی خوبی را ارائه می‌کند. تنظیم مناسب هسته عایق، به نصب آسان و سریع آن انجامیده و استفاده از درزگیرهای اضافی بین پانل‌ها را غیرضروری ساخته و به کاهش هزینه‌های نصب کمک کرده است. ساندویچ پانل‌های سقفی به عنوان مصالح ساختمانی اقتصادی و ایمن در سقف سالن‌های ساختمانی، انبارها، فروشگاه‌های بزرگ، ساختمان‌های محل نگهداری دام، حتی در غرفه‌ها، کانتینرها و اغلب در سازه‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در مقایسه با صفحات فلزی یا لمینت‌های کامپوزیت، سازه‌های ساندویچ سقفی دارای ویژگی‌های جالبی همچون ظرفیت جذب انرژی بالا، سختی و استحکام خمشی بالا و بهبود پایداری هستند. بیشتر ساندویچ پانل‌های سقفی به عنوان پانل‌های پیش‌ساخته آماده ارائه می‌شوند که به شما امکان می‌دهند مواد عایق مختلف، پروفیل‌ها، ابعاد عایق، سطوح و طیف وسیعی از رنگ‌ها را انتخاب کنید. سیستم مونتاژ ساندویچ پانل‌ها، به ایجاد ساختمان‌های کم‌آب و هوا کمک می‌کند.

انتخاب نوع ساندویچ پانل سقفی، به شرایط نوع سازه یا ساختمان، بخصوص سقف آن بستگی دارد. همچنین آب و هوای منطقه و دمای محیط داخلی، از دیگر عوامل بااهمیتی است که در انتخاب ساندویچ پانل باید لحاظ شوند. ساندویچ پانل‌های سقفی به صورت‌های دوطرف ورق، یکرو ورق یکرو فویل، یکرو ورق یکرو نایلون، و یکرو ورق یکرو کاغذ موجود هستند.

 

021-74328

واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست