اتاق تمیز بیمارستان و اهمیت آن

اتاق تمیز بیمارستان و اهمیت آن در صنایع پزشکی بر هیچکس از حیاتی ترین بخش‌های این صنعت محسوب می شود. چه در بخش بیمارستانی و چه در بخش داروسازی و سلامت بسیار حائز اهمیت است. جدی گرفتن استانداردهای اتاق تمیز، سلامت جامعه را رقم میزند و این مسئله‌ای است که نباید ساده از آن عبور کرد.

جدار پانل طراحی، راه اندازی و اجرای این نوع اتاق تمیز را به عنوان یکی از مهمترین خدمات خود ارائه می دهد.

اتاق تمیز بیمارستان

اتاق تمیز بیمارستان و صنایع پزشکی یکی از حیاتی‌ترین بخش‌ها محسوب می‌شود. چه در بخش بیمارستانی و چه در بخش داروسازی و سلامت بسیار حائز اهمیت است. جدی گرفتن استانداردهای اتاق تمیز، سلامت جامعه را رقم میزند و این مسئله‌ای است که نباید از آن ساده عبور کرد.

کلین روم بیمارستان یک محیط کنترل شده است. اتاق تمیز (کلین روم) فضایی است که به صورت کاملا محافظت شده طراحی می‌شود. چنین اتاقی برای جلوگیری از ورود آلودگی‌ها به فضاهای بیمارستانی بسیار حائز اهمیت است. برای ساخت این فضا ها از مصالح مختلفی استفاده می گردد. یکی از مصالحی که توسط شرکت جدار پانل تولید می گردد ساندویچ پانل اتاق تمیز می باشد.

اتاق تمیز به خصوص کلین روم بیمارستان فضایی با پایین‌ترین سطح آلایندگی از نظر گرد و غبار، میکروب‌ها ، ذرات و بخارات شیمیایی است. تجهیزاتی که برای اتاق تمیز در بیمارستان طراحی شده‌اند، بسیار دقیق و با کارایی بالا عمل می‌کنند. معیار کنترل درصد پاکی اتاق توسط شمارش تعداد ذرات در هر متر مکعب و با توجه به اندازه ذرات مشخص می‌شود. در یک کلین روم بیمارستانی بر اساس استانداردهای ایزو، محیط خارج یا محیط هوای معمولی دارای ۳۵ میلیون ذره در هر متر مکعب با قطر پنج دهم میکرون می‌ باشد.

اهمیت اتاق تمیز بیمارستان

در حقیقت، اهمیت اتاق تمیز بیمارستان و مراکز خدمات درمانی بسیار مهم و حتی حیاتی است. تمام مکان‌هایی که در حوزه پزشکی و درمان فعالیت می‌کنند نقش مهمی برای سلامت بیماران و ارائه خدمات بهداشتی ایفا می‌کنند. از این رو کاربرد اتاق تمیز در صنایع پزشکی، مراکز بیمارستان‌ها، کلینیک‌های تخصصی و عمومی، داروخانه‌ها، داروسازی‌ها و حتی تجهیزات پزشکی، به اتاق تمیز نیاز دارند. هر چه استفاده از اتاق تمیز در صنایع پزشکی پیشرفته تر باشد، سلامت جامعه تضمین شده تر است.

تمیز بودن داخل کلین روم بیمارستان از طریق سیستم‌های ابزار دقیق، قابل کنترل و تنظیم باشند. در یک بیمارستان در تمام قسمت‌ها می‌توان از تجهیزات کلین روم یا اتاق تمیز استفاده کرد. اما برخی از بخش‌‌ها هستند که فقط باید از اتاق تمیز با حفظ تمام استانداردها استفاده کنند.

اتاق تمیز بیمارستانی

برخی کاربردهای اتاق تمیز بیمارستان

  • بخش جراحی
  • اتاق‌های ایزوله
  • واحدهای داروسازی
  • بخشهای عفونی
  • آزمایشگاه‌های تحقیقاتی
  • بخش‌های مربوط به بیماران سوختگی
  • بخش نگهداری بیماران خاص

اهمیت کلین روم

هر اندازه یک ساختمان درمانی، تخصصی تر باشد باید خدمات پیشرفته‌تری به بیماران خاص ارائه دهد. در نتیجه نیاز ساختمان به کلین روم بیمارستانی بیشتر است. اتاق تمیز در بیمارستان برای به حداقل رساندن سطح ذرات موجود در هوا و حفظ محیط از نظر ضد میکروبی بودن برای حفظ آلودگی محیطی بیمارستان جهت تامین شرایط سلامت بیماران اهمیت می یاید.

ساختار اتاق تمیز در بیمارستان ها و مراکز درمانی

سایر مقالات
نصب ساندویچ پانل سقفی جدار

نصب ساندویچ پانل

از آنجایی که برای سازه‌های ساخته شده با ساندویچ پانل مواردی مانند عایق حرارتی و صوتی، مقاومت در برابر رطوبت، ضد احتراق و حفظ زیبایی از

ادامه مطلب »
دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

این شرکت به شماره 632 که از سال 1383 در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم در زمینی به مساحت 20000 متر مربع با سوله ای مسقف به مساحت 3000 متر مربع در زمینه تولید انواع ساندویچ پانل های سقفی ، دیواری ، سرد خانه ای و داکت های فوق سبک هوا رسانی و با ایجاد یک خط پیوسته پلی استایرن آغاز به کار نمود.

تماس با ما

طراحی سایت و سئو توسط آرک فاوا