لوگو

ساندویچ پانل

جدار پانل مفتخر است با بهره مندی از خط تولید ساندویچ پانل با ظرفیت بیش از ۲۵۰۰۰۰ متر مربع در سال از پیشروترین تولیدکنندگان ساندویچ پانل در ایران باشد.

جدار پانل از مدرن ترین کارخانجات تولیدکننده ساندویچ پانل به شمار می رود. طی ۱۵ سال گذشته با پیروی از فن آوری های در حال توسعه و با بهره مندی از خط تولید اتوماتیک و یکپارچه، محصولات عرضه شده تحت عنوان جدار پانل با بالاترین کیفیت به مشتریان ما ارائه شده است و همچنان راسخیم تا روز به روز برکیفیت محصولات و خدمات خود بیافزاییم.

ساندویچ پانل چیست؟

برای پاسخ به این سوال که ساندویچ پانل چیست ؟ ابتدا لزوم استفاده از آن را بررسی می کنیم. نياز گسترده و روز افزون جامعه به ساختمان و مسکن و ضرورت استفاده از روش ها و مصالح جدید را به امری ضروری تبدیل کرده است. این مسئله به منظور افزایش سرعت ساخت سبک سازی افزایش عمر مفید و نیز مقاوم نمودن ساختمان در برابر زلزله را بیش از پیش مطرح کرده است .حل مشکلاتی نظیر زمان طولانی اجرا، عمر مفید کوتاه و هزینه زیاد اجرای ساختمان ها عواملی است که صنعت ساختمان را وادار به ارائه راهکارهای جدید نموده است. این راهکارها به منظور استفاده عملی از روش های نوین و مصالح ساختمانی جدید جهت کاهش وزن، کاهش زمان ساخت، دوام بیشتر و کاهش هزینه اجرا است. سبک سازی یکی از مباحث نوین در علم ساختمان است که روز به روز در حال گسترش و پیشرفت می باشد.

این ساندویچ پانل و فناوری آن  عبارتست از کاهش وزن تمام شده ساختمان، بهینه سازی روش های اجرا، صرفه جویی در هزینه ، زمان، انرژی می باشد. همچنین در این روش زیان های ناشی از حوادث طبیعی مانند زلزله را کاهش داده و صدمات ناشی از وزن زیاد ساختمان را به حداقل می رساند. در مقاله مزیت ساندویچ پانل نسبت به سایر مصالح مقایسه کاملی بین این دو نوع مصالح ساختمانی ارائه داده ایم.

یکی از روش های سبک سازی ساختمان ها کاهش وزن تیغه های بار بر در ساختمان است كه به کمک ساندویچ پانل های پیش ساخته (۳d)انجام مي گيرد.

کاربرد ساندویچ پانل

کاربرد ساندویچ پانل از کارخانه ها گرفته تا استادیوم ها، مراکز تجاری تا استخرهای شنا، و مراکز صنعتی و صنایع مختلف می باشد. در کنار سازه های صنعتی و فضاهای عمومی بزرگ، ساندویچ پانل به عنوان یک محصول کم رقیب در ساختمان های نظامی و ساخت و سازهای مرتبط با بخش کشاورزی، ساختمان های پیش ساخته و انواع مختلف انبارها مورد توجه قرار می گیرد.

ساندویچ پانل ها در انواع مختلف مانند ساندویچ پانل دیواری ، ساندویج پانل سقفی و پانل های خاص برای کاربرد در اتاق تمیز ، سردخانه تولید می گردد. کارخانه جدار پانل مفتخر به تولید انواع ساندویچ پانل ها مطابق با درخواست مشتری و شرایط پروژه می باشد.

اجزاء تشکیل دهنده ساندویچ پانل

اجزاء تشکیل دهنده ساندویچ پانل به دو بخش اصلی عایق میانی و لایه های رویه و زیره می باشد. جدار پانل برای عایق میانی ساندویج پانل از عایق پلی یورتان (PUR) و پلی ایزوسیانوریت (PIR) استفاده می کند.

ورق های پوششی ساندویج پانل ها با توجه به نوع کاربرد، شرایط منطقه ای پروژه و محدودیت های هزینه ای تغییر میکند. در جدول زیر انواع این ورق ها را با ضخامت و نوع پوشش نشان داداه شده است.

اين ساختار به ظاهر ساده كه به علت شباهت ظاهريش با ساندويچ به همين نام خوانده مي‌شود، مزيت‌ها و قابليت‌هاي فوق‌العاده‌اي از خود نشان مي‌دهد.

ساختار طراحی شده برای ساندویچ پانل ، مقاومت بسيار بالاتري نسبت به تک‌تک اجزاي خود دارد و از سبكي فوق‌العاده‌اي نيز برخودار است. همچنين هزينة نسبتاً پاييني داشته و به سرعت و سهولت مي‌‌تواند در ساخت‌وساز مورد استفاده قرار گيرد.

انواع ورق ساندویچ پانل جدار

ردیف پوشش (Coating) نوع ضخامت
1 پیش رنگ کوره ای 25-30µ آلومینیوم 0.7mm
آلوزینک 0.3-0.7mm
گالوانیزه 0.3-0.7mm
2 فویل آلومینیوم 80-200µ
3 کاغذ کرافت مصلح به فویل آلومینیوم 80-110g/m2

از ورق های آلومینیوم و آلوزینک برای فضاهای با رطوبت بیشتر و محیط های اسیدی استفاده می گردد. صنایع فولاد، سازه های کنار دریا، پتروشیمی ها، صنایع ذوب آهن، صنایع مس، محیط های دارای آلایندگی بالا و جاهایی که احتمان وقوع باران های اسیدی زیاد است مثال های از کاربردهای ورق آلوزینک و آلومینیوم است. ورق های آلومینیوم قدرت بالاتری نسبت به آلوزینک برای مقابله با رطوبت و اسید دارد. لذا جاهایی با این مشخصات ساندویچ ها را از جنس ورق آلومینیوم می سازند. همچنین آلومینیوم وزن تمام شده پانل ها را کاهش می دهد.

ورق های گالوانیزه برای تولید ساندویچ پانل ها در محیط های پایدار و غیر خورنده و اسیدی کاربرد دارد. در واقع از ورق گالوانیزه برای تولید پانل ها در ساختمان سازی، سوله ها، کارخانه ها و … کاربرد دارد.

انتخاب نوع پوشش ساندویچ پانل

خصوصیات صفحات داخلی و خارجی ساندویچ پانل باید با توجه به شرایط محیطی که ساختمان شما در معرض آن قرار دارد، تعیین شوند. ورق بیرونی ساندویچ پانل باید در برابر تغییرات دما ناشی از آلودگی جوی ، باد ، خورشید و تماس با اشعه ماوراء بنفش و همچنین اثرات شیمیایی و فیزیکی مقاوم باشد.

از طرف دیگر ، ورق داخلی به لطف وجود هسته عایق ساندویچ پانل، در مقایسه با ورق بیرونی درجه حرارت کمتری دارد. بنابراین، ورق داخلی تحت تأثیر شرایط جوی و اشعه ماوراء بنفش قرار نمی گیرد. با این حال، صفحات داخلی ممکن است با اثرات فیزیکی و شیمیایی مختلف ناشی از شرایط محیط داخلی ساختمان شما مانند میعان و گازهای شیمیایی روبرو شوند. جدارپانل گزینه های متنوعی از پوشش را ارائه می دهد تا بتوانید بر اساس موقعیت و نیاز ساختمان خود از ساندویچ پانل های مختلفی استفاده کنید.

انواع فوم و عایق ساندویچ پانل

نوع دانسیته ضخامت تیپ
پلی یورتان (PUR) 30-60Kg/m3 20-200 mm B1 – B2 – B3
پلی ایزوسیانوریت (PIR) 30-60Kg/m3 20-200 mm

فرم پوشش

دیواری کوچک دیواری بزرگ پیچ مخفی سقفی کانال پیش عایق
رویه میکرو – ریلی – صاف صاف – ریلی طرح پیج مخفی ذوزنقه ای صاف
زیره صاف – ریلی صاف – ریلی صاف – ریلی ریلی – صاف – FA – CP صاف

فرایند تولید ساندویچ پانل

  1. باز کردن رول ورق
  2. آماده سازی ورق برای رنگ ( واحد کورونا) باد دادن بار الکتریکی به ورق
  3. حالت دهی به رول
  4. سیستم تغذیه و تزریق پشم سنگ
  5. سیستم فوم PUR / PIR
  6. واحد پرس ورق
  7. واحد برش
  8. واحد خنک سازی Cooling Unit
  9. واحد استاندارد
  10. واحد بسته بندی

مزایای ساندویچ پانل

نصب سریع و آسان

بر خلاف سیستم های سنتی، ساندویچ پانل جدار پانل در یک خط تولید مدرن و مجهز، در قطعاتی با ابعاد مورد نیاز و قابل اسمبل، در رنگ های مختلف و با تنوع عایق بندی بر اساس ساختار تأسیسات شما تهیه می شوند. تمام مراحل تولید، تحت فرآیندهای مهندسی و کنترل کیفیت در کارخانه جدار پانل انجام می شوند. نصب ساندویچ پانل ها با وجود اتصالات تعبیه شده بر روی سطوح آن بسیار آسان است. با استفاده از امکانات پیشرفته حمل و نقل و تجهیزات بالابر مکانیکی، مدت زمان حمل و نصب آن به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

عایق حرارتی ایده آل

عایق حرارتی ساندویچ پانل به منظور کاهش مصرف انرژی در زمستان برای گرم شدن و در تابستان برای خنک شدن است. ساندویچ پانل یکی از مصالح ساختمانی است که همواره توسط کارشناسان برای عایق حرارتی توصیه شده است. عایق پانل ساندویچی از جنس پلی یورتان و پلی ایزوسیانوریت می باشد. ساندویچ پانل های عایق حرارتی از بروز مشکلاتی نظیر تغییر شکل و رطوبت ناشی از تغییرات حرارتی و تراکم جلوگیری می کند. ضخامت  عایق ساندویچ پانل با توجه به ظرفیت تحمل بار، شرایط منطقه، نوع ساختمان مورد استفاده و مقدار عایق حرارتی متفاوت است. که این موارد روی قیمت ساندویچ پانل موثر می باشد.

سرمایه گذاری اقتصادی

در بسیاری از انواع ساختمان ها می توانید با انتخاب ساندویچ پانل مناسب، هم در زمان ساخت و ساز و هم در زمان نصب تجهیزات صرفه جویی کنید. به خاطر نصب آسان این پنل، می توانید کارهای تزئینات ساختمان را بدون وقفه در کارهای روزمره ساختمان انجام دهید. علاوه بر این قیمت ساندویچ پانل نسبت له سایر مصالح ساختمانی کمتر می باشد. همچنین سبکی ساندویچ پانل به شما امکان می دهد تا هزینه های حمل و نقل و نصب آن بسیار ارزان تمام شود. همچنین به دلیل ساختار بادوام، هزینه های نگهداری آنها پایین است.

ظرافت و زیبایی ظاهر ساختمان شما

ما در جدار پانل هر روز ایده های جدیدی را برای زیبایی سازی ظاهر ساختمان های شما به ساندویچ پانل ها اضافه می کنیم. ساندویچ پانل های طراحی شده در رنگ های مختلف و در ساختاری که باعث می شود موقعیت های آنها به صورت افقی، عمودی یا زاویه ای قرار بگیرد. لذا به شما این امکان را می دهد تا دیوارهای بیرونی ساختمان خود را زنده کنید و به ساختمان خود نمایی زیبا و شکیل ببخشید. همچنین به خاطر کاربرد متنوع ساندویچ پانل ها، می توانید از آنها در بخش های داخلی نیز استفاده کنید و طرح های مختلفی را ایجاد کنید.

مقاومت بالا در برابر آتش

یکی از انواع پانل ها که می توانید متناسب با ساختمان خود انتخاب کنید، ساندویچ پانل های مقاومت در برابر آتش می باشند. در هنگام آتش سوزی می توانید انتشار آتش را در داخل ساختمان و محیط اطراف آن کاهش دهید و از خطرات جانی و مالی در امان بمانید. هنگام انتخاب ساندویچ پانل مقاوم در برابر آتش، باید به عواملی از قبیل میزان مقاومت در برابر آتش و مدت زمان آن و همچنین اندازه و ارتفاع ساختمان خود توجه داشته کنید. ترجیحا از ساندویچ پانل های دارای هسته هایی از پشم سنگ یا هسته های PIR استفاده کنید.

غیرقابل نفوذ در برابر هوا و آب

به لطف اتصالات کامل و دقیق ساندویچ پانل جدار پانل، این محصولات مانع از نشت هوا و آب می شوند. این پانل ها عایق های حرارتی فوق العاده ای هستند که باعث می شوند گرما در هیچ نقطه از ساختمان شما هدر نرود. بنابراین شما گرمایش و سرمایش را در ساختمان خود کنترل می کنید و می توانید از راندمان انرژی اطمینان حاصل کنید. ساندویچ پانل ها با داشتن ساختار ضد آب و عایق کاری مناسب، در برابر شرایط طبیعی مانند برف و باران از نفوذ رطوبت به ساختمان شما جلوگیری می کنند.

به همین دلیل آنها مانع از خوردگی در سازه های اسکلت فلزی ساختمان می شوند، و محیطی سالم و راحت را در ساختمان شما ایجاد می کنند و در نتیجه ساختمان شما محکم تر و بادوام تر می شود.

خاصیت عایق صوتی

خاصیت عایق صوتی بودن برای به حداقل رساندن اثرات مضر سر و صدا بر روی انسان، کنار گذاشتن صداهای ناخواسته و کاهش انتشار صدای مناطق شلوغ ضروری است. با داشتن هسته عایق پشم معدنی(پشم سنگ) و سطح ورق فلزی سوراخ دار که منجر به ایجاد خاصیت عایق صدا می شوند، ساندویچ پانل های آکوستیک مورد استفاده در سقف ها و دیوارها با ایجاد فضاهای آرام تر، راحت و عاری از سر و صدا باعث افزایش بهره وری می شوند و از بروز حوادث در محل کار جلوگیری می کنند.

عایق ساندویچ پانل

کاربرد و نیاز هر ساختمان متفاوت است و بدین ترتیب انتخاب عایق ساندویچ پانل نیز با توجه به نوع نیاز به عایق های حرارتی، صوتی، آبی و مقاومت در برابر حریق میتواند متفاوت باشد.

ساندویچ پانل پلی اورتان (PUR)

پلی اورتان فوم سفت و سختی است که با مخلوط کردن اجزای اصلی “پلیول و ایزوسیانات” با مواد کاتالیزور در فشار بالا و در شرایط تولید ویژه تشکیل شده است.

با استفاده از ساختار عایق بندی حرارتی برتر ، پلی اورتان یا پلی یورتان از ثبات ابعادی بالایی برخوردار است و آب را جذب نمی کند. باکتری ایجاد نمی کند. عملکرد مکانیکی آن به دلیل مقاومت فشاری بالا بسیار بالاست.

ساندویچ پانل پلی ایزوسیانوریت (PIR)

هنگامی که عناصر اصلی فوم پلی یورتان از نظر شیمیایی در مقادیر مختلف مخلوط واکنش نشان دهند، ساختار ماکرومولکولی جدید به نام پلی ایزوسیانورات شکل می گیرد. فوم سفت و سخت پلی ایزوسیانورات نسخه ای از پلی اورتان با مقاومت بیشتر در برابر آتش است که در واقع به خاطر ساختار خاص آن است. در صورت بروز آتش سوزی، شکل گیری دود در مقایسه با پلی اورتان بسیار کم است.

021-74328

واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست