لوگو

کانکس

کانکس جدار

تاریخچه کانکس

تا بحال از خود سؤال کرده­اید که تاریخچه کانکس به چه زمانی بازمی­گردد؟ در واقع این سازه مصنوعی در روند جنگ جهانی دوم، جنگ کره و همینطور جنگ ویتنام بسیار کلیدی بود. چراکه ارتش آمریکا از آن برای حمل و نقل مواد غذایی و دیگر تجهیزات استفاده می ­کرد. انواع اولیه کانکس بسیار ساده و تنها با هدف انتقال بار و موادغذایی ایجاد شدند. اما به مرور زمان کاربردهای وسیعی پیدا کردند بطوری که امروز از جمله صنایع بسیار پرکاربرد به حساب می ­آیند. کمتر جایی از شهرمان را پیدا می­ کنیم که اثری از این سازه ساخته دست انسان در آن مشاهده نکنیم.

تابحال به این موضوع دقت کرده­اید که خیلی از محصولات خارجی را با نام برندهای آن­ها می­شناسیم؟ مثال معروف است همین واژه کانکس است. در واقع این واژه نام یک سازه دست انسان نیست، بلکه نام یک کمپانی آمریکایی به نام the Container Express یا به اختصار CONEX بود که در اواخر سال­های 1952 ایجاد گردید. همانطور که گفتیم، اهمیت این کانکس­ها به اندازه­ای بود که تا سال 1967 یکصد هزار عدد از آن­ها ساخته و در جریان جنگ ویتنام بکار گرفته شده بودند.

ضرورت استفاده از کانکس

همانطور که پیش­تر گفتیم هدف اولیه از ساخت کانکس استفاده در حمل­ ونقل و ذخیره بود، اما درحال حاضر با رشد جوامع بخصوص در کلان­شهرها مهم­ترین علت در گوناگونی کانکس ­ها شده است.

گاه نیاز داریم که در مدت زمان کوتاه کمپی را احداث و آماده خدمت رسانی کنیم. یا گاهی پیش آماده که نیاز به سازه­ای داریم که براحتی از مکانی به مکان دیگر جابجا شود. یا حتی نیاز داریم تا درون یک سازه­ی بسیار بزرگ مثل یک فروشگاه زنجیره­ای سازه­های موقتی با اندازه­های مختلف ایجاد کنیم. در همه­ ی موارد فوق کانکس به کمک ما می­ آید! بنابراین بهترین انواع کانکس را شناخته و کاربردها و مزایای آن­ها را از نظر بگذرانیم.

کانکس یک سازه به همراه تعدادی اتاق یا فضای پیش­ ساخته است و دارای تمامی امکانات لازم با توجه نوع مصرف و استفاده آن است. برای مثال کانکس­های مسکونی دارای آشپزخانه، حمام و…بوده و از سیم­ک شی برق و تلفن برخوردار بوده و به راحتی می ­توان در آن­ها ساکن شد. سازه ­های کانکس به شکل چرخ­دار یا بدون چرخ تولید می­ شوند و قابلیت انتقال به شکل­های مختلف زمینی، دریایی و هوایی را نیز دارند. بهتر است نگاهی داشته باشیم به انواع کانکس­ها و موارد استفاده آن­ها.

برمبنای مرسوم ­ترین طبقه­ بندی موجود، کانکس­ها به انواع ویلائی، خدمات شهری، کارگاهی و اداری تقسیم می­شوند. کارکرد این کانکس­ها را از روی اسم آن­ها نیز می­ توان حدس زد اما در ادامه توضیحات کاملتری در این مورد ارائه خواهیم داد.

021-74328

واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست