لوگو

ساندویچ پانل دست دوم بخریم

ساندویچ پانل دست دوم

ساندویچ پانل دست دوم ، همان پوشش پانلی است. منتها قبلا از آن استفاده شده است. در بین مصالح ساختمانی این ویژگی منحصر به فردی است که مصالح شما داشته باشند. حتی این امکان را به شما می دهند تا سازه خود را جابجا کنید. بدون آنکه نیاز به هزینه خرید مصالح جدیدتر باشد.

قطعا دیده اید این روزها افراد بسیاری از کالاهای دست دوم خریداری و استفاده می کنند. مثل خرید اتومبیل، تجهیزات الکترونیکی، ابزار آلات، لباس، مبلمان و…. مهمترین دلایل برای کالای دست دوم قیمت کمتر و یا استفاده برای مدت زمان کم است.

خرید ساندویچ پانل دست دوم

مصالح ساختمانی سنتی را نمی توان به صورت دست دوم تهیه کرد. سنگ، آجر، ماسه و سیمان فقط یکبار قابل استفاده اند و نمیتوان مجددا از آنها در محل دیگری استفاده کرد. اما ساندویچ پانل ها دقیقا نقطه مقابل مصالح سنتی هستند.

ساندویچ پانل ها تنها مصالح پر مزیتی هستند که با حفظ ویژگی ها، قابلیت جابجایی دارند. این مصالح پر قدرت به عنوان پوشاننده سقف و کف سازه های صنعتی، ساختمانهای مسکونی، اداری ، پالایشگاه ها، نیروگاه ها، صنایع، آزمایشگاه ها، سردخانه ها، ساختمان های بیمارستانی و اتاق تمیز، ساختمان های داروسازی و حتی ویلا سازی استفاده می شود. پانل های ساندویچی به واسطه روش نصب متفاوت، به راحتی می‌‌توانید آن‌ها را دمونتاژ و در محل دیگری مونتاژ کنید.

مزایای خرید ساندویچ پانل دست دوم

مزایا و ویژگی ساندویچ پانل ها را به خوبی می شناسیم. این پوشش های ساختمانی، سازه شما را در برابر رطوبت، صوت، حرارت و ذخیره انرژی عایق می کنند. اما اگر قصد خرید ساندویچ پانل دست دوم را دارید باید بدانید که این مصالح چه مزایا و معایبی دارند تا بتوانید برای خرید تصمیم بگیرید.

اولین و مهمترین مزیت ساندویچ پانل دست دوم ارزان تر بودن آن نسبت به نوع دست اول آن می باشد. این بدان معنا نیست که این محصولات کارایی و کیفیت پایین تری دارند. اگر در ساخت این مصالح از مواد اولیه و  متریال با کیفیت بکار رفته باشد، استفاده از ساندویچ پانل دست دوم ایرادی ندارد. اگر قصد خرید ساندویچ پانل دست دوم را دارید، حتما از یک برند معتبر و قابل اعتماد مثل ساندویچ پانل های شرکت جدار پانل خریداری کنید.

قیمت در ساندویچ پانل دست دوم

ساندویچ پانل های دست دوم بسیار راحت تر و سریع تر از نوع آکبند آن نصب می شوند. زیرا راه شیارهایی که باید در هم چفت شوند، روانتر شده و با سرعت بیشتری در هم چفت می شوند. همچنین به راحتی به یکدیگر پیچ و مهره شده و در نهایت به سازه اسکلتی متصل می شوند.

ممکن است شما به هر دلیلی مجبور به تغییر در محل ملک خود شوید. نیاز نیست مجدد در زمین جدید برای بنای سازه جدید، مصالح جدید بخرید. به راحتی سازه خود را باز و دمونتاژ می کنید و در محل جدید مجدد مونتاژ خواهید کرد. با این کار نیاز به خرید ملک جدید یا ساخت آن و خرید مصالح جدید ندارید. سازه قبلی شما هم به صورت متروک در محل قبلی نمی ماند.

جابجایی در ساندویچ پانل دست دوم

معایب خرید ساندویچ پانل دست دوم

استفاده از ساندویچ پانل دست دوم در کنار مزیت هایی که دارد، قطعا معایب و محدودیت هایی را نیز به همراه دارد.

از آنجایی که ساندویچ پنل دست دوم، قبلا در محیط استفاده شده و تحت تاثیر عوامل انسانی ( مثل ضربه، خراش و….)، عوامل جوی ( باران، آفتاب، برف و یخ زدگی و ….) و سایر عوامل محیطی قرار گرفته است.در نتیجه ممکن است به لحاظ ظاهری جلوه اولیه و پانل آکبند را نداشته باشد.

از آنجایی که پانل های دست دوم با توجه به کاربرد قبلی، طبق اندازه  تعریف شده تولید میشود. بنابراین استفاده از آن در مکان دیگر با یک نقشه جدید و ابعاد متفاوت مسئله آفرین خواهد بود.

اگر مالک قبلی پانل ها، نگهداری خوبی از پانل نداشته باشد یا نصاب، آن را غیر اصولی دمونتاژ کند، ممکن است در حین نصب مجدد، پانل ها به خوبی در هم چفت نشوند. یا به صورت استاندارد به زیر سازی ساندویچ پانل متصل نشوند. حتی ممکن است پیچ ها هرز شده باشند. هر کدام از این موارد در سازه شما یک نقص کیفیتی ایجاد میکند. در نتیجه یک هزینه جانبی برای رفع این ایرادات باید انجام شود. و زمان بیشتری برای یک نصب ایده ال باید صرف کنید.

همانطور که زمان و نوع نگهداری از پانل در ظاهر آن تغییر ایجاد می کند، قطعا در کیفیت محصول نیز تاثیر گذار است. به عنوان مثال، پانلی در حین دمونتاژ لبه یکی از ورق های آن ضربه بخورد و کج شود. ممکن است فوم عایق نیز از آن جدا شده و نتیجه مشخص است. قطعا کیفیت اولیه را نخواهد داشت.

کیفیت در ساندویچ پانل دست دوم

درزه گیری برای پوشاندن فاصله بین پانل های دست دوم جزو ضروریات است. زیرا به واسطه باز و بسته شدن ممکن است درز ایجاد شده کمی بیشتر از سری آکبند باشد. از این رو حتما عملات آب بندی را اعمال کنید.

نکاتی که باید برای خرید ساندویچ پانل دست دوم در نظر داشته باشید

  1. برای خرید ساندویچ پانل دست دو حتما از سلامت محصول و کیفیت آن مطمئن باشید. ضخامت فوم و ورق، شکل ظاهری محصول، وسایل جانبی مثل پروفیل ها و پیچ ها را بررسی کنید.
  2. مدت زمان استفاده از این سازه ها، را در نظر بگیرید. این نکته در قیمت نهایی خرید شما تاثیر مستقیم دارد.
  3. منطقه جغرافیایی که پانل در آن قرار گرفته بود را در نظر بگیرید. این موضوع به شما کمک می کند تا بدانید پانل دست دوم مورد نظر شما چه میزان فشاری از عوامل جوی منطقه تحمل کرده است.
  4. نوع فوم و عایقی که در پانل به کار رفته را حتما بدانید. این نکته هم در کیفیت و کاربرد محصول و هم در قیمت آن تاثیرگذار است. به عنوان مثال قیمت فوم پلی اورتان به خاطر انسجام بیشتر و نداشتن فضای خالی، مقاوم و مستحکم تر است. در نتیجه قیمت بیشتری نسبت به سایر فوم های عایق دارد.
  5. خیلی مهم است که پانل شما تا چه حد تمیز و سالم باشد. زیرا در کارایی آن تاثیر گذار است و قابل استفاده در موارد مختلفی خواهد بود.

سایر مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست